Antalya’da Trafik, hata kabul eden bir eylem alanı değildir. En küçük hata, büyük ve negatif sonuçlar doğurabiliyor. Uzunca bir süre araç başında olmak ve trafikte seyretmek, bazı ihtiyaçları da beraberinde getiriyor. Bu ihtiyaçlara yanıt verip vermediğiniz ise Antalya Psikoteknik testi ile birlikte belirleniyor. Tır ya da kamyon şoförü iseniz ve günlerce yolculuk yapıyorsanız, bu teste tabi tutulacaksınız. 

El ve ayak koordinasyonu ile birlikte reflekslerinizin sağlam olup olmadığı ve ruhsal durumunuzun seyahat için uygun olup olmadığı da yine psikoteknik testi ile birlikte ortaya çıkıyor. Uygunluk sağlanamadığı takdirde olumsuz rapor alacak ve trafiğe çıkamayacaksınız. 

zeybek sürücü kursları

Psikoteknik Belgesi Veren Noktalar

Psikoteknik belgesi nereden alınır sorusunun yanı sıra Psikoteknik belgesi fiyatları bilgisi de en sağlıklı şekilde sürücü kursları tarafından verilecektir. Sağlık Bakanlığının onay verdiği ve bu konuda yetki sahibi yaptığı kurum ve kuruluşlardan bilgi alabilir ve test için de yine bu kurumları ziyaret edebilirsiniz. 

Psikotenkik raporu sahibi olmak için gireceğiniz testlerde trafiğe çıkmak için uygun olup olmadığınız ele alınıyor ve bir rapor hazırlanıyor. Antalya’da 5 yıl geçerliliği olan ve süre dolduğunda yenilenmesi gereken bir belgedir. Sürücü kurslarını ziyaret ettiğinizde bu konuda sizlere daha sağlıklı ve aynı zamanda çok daha ayrıntılı bilgiler aktarılacak ve aynı şekilde testin detayları da o an paylaşılacaktır. Trafikte daha güvenli bir ortam sağlamak adına harika ve doğru bir uygulama olduğunu da ifade etmek gerekiyor.